Benecko

Benecko

Na Benecko There are cross-country skiing, hiking and racing with a total length of 15 km. Benecko cross-country trails are connected to Spindleruv Mlyn and Upper Mountains. There is also the starting point for Giant ski trip. Benecko will surprise you with its unforgettable views of the countryside, but also to the Kotel and the ridges.

Cross country skiing

Pro milovníky běžeckého lyžování je Benecko hotovým rájem. Tratě propojené s nedalekým běžeckým areálem na Mísečkách vytvářejí jedno z nejkrásnějších a nejrozlehlejších sportovišť v Krkonoších. Výtečně upravené stopy pojmou jak „klasiky“ tak „bruslaře“, kteří si mohou náročnost terénu zvolit dle svých technických a fyzických schopností. Ať už toužíte po tělesném „zhuntování“ či se raději kocháte v tempu procházkovém, vždy najdete odpovídající trasu, kde budou vaše choutky náležitě ukojeny.

Biking

Giant boast a relatively dense network of marked cycle routes. Giant Mountain biking trails (The site operates under the name “biking trails KRNAP”) Indicate Managing Giant Mountains National Park. In the field, will lead a wooden table with a number of routes. Trasy jsou vedeny převážně turisticky zajímavými oblastmi III. zóny. Hlavní trasa spojuje Harrachov a Žacléř (délka 71 km), ostatní tvoří systém okružních a cílových tras vedoucích na zajímavá místa Krkonoš. Celková délka všech 27 značených cyklotras je téměř 500 km. Navíc bylo pro cyklisty připraveno 9 tzv. „dlouhých sjezdů“ . Smyslem těchto sjezdů je nechat se lanovkou nebo cyklobusem vyvést co nejvýše a poté pouze pohodlně sjíždět zajímavými partiemi hor a užívat si výhledů a krásné přírody bez namáhavého šlapání. Tyto trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a nenáročné turisty. Giant Mountain bike system loosely based network of routes operated by the Czech Tourist Club (“biking trails KCT”).

Source and photo: http://www.obecbenecko.cz/

Pin It on Pinterest